Особливості дизайну спортивних приміщень

Всі заклади, такі як: спортивні клуби з басейном, фітнес-клуби, тренажерні зали, спортивні секції та гуртки, студії йоги і танців, дитячі спортклуби повинні оформлятися безпечно, ергономічно, практично й естетично Теперішній ритм життя вимагає від нас значної витривалості і здоров’я. Саме тому заняття спортом з кожним днем ​​стають все популярнішими серед людей, для яких спорт – це спосіб поліпшення самопочуття, підняття настрою або розслаблення. Фізичні заняття вимагають регулярного відвідування спортивних клубів або залів.

Всі заклади, такі як: спортивні клуби, басейни, фітнес-клуби, тренажерні зали, спортивні секції та гуртки, студії йоги і танців, дитячі спортклуби повинні оформлятися безпечно, ергономічно, практично й естетично. Тільки так вийде залучати постійних клієнтів і досягати успіху в бізнесі!

Розглянемо особливості планування та ергономіки у приміщеннях для занять спортом

дизай спортивних приміщень

У дизайні інтер’єру спортивних приміщень існує ряд своїх особливостей: дизайн інтер’єру розробляється з огляду на особливості всіх спеціальних приміщень і нюанси в обладнанні і тренажерах. Сучасний інтер’єр передбачає не тільки просторий тренажерний зал і використання новітнього обладнання та тренажерів, а також обов’язково повинен бути оснащений інноваційними системами вентиляції і кондиціонування. Дизайн повинен бути привабливим і комфортним. Максимальна функціональність в приміщенні виходить завдяки прийомам просторового зонування.

План спортивного клубу традиційно передбачає поділ приміщення на певні зони, так як зал для занять повинен вміщати велику кількість відвідувачів, бути затишним, а його обстановка повинна мотивувати і надихати. Бажано, щоб в кімнаті були вікна, так як заняття “в глуху стіну” викликають певний дискомфорт. Якщо ж якщо вікна не передбачені, досвідченому дизайнннеру буде під силу оформити тренажерний зал, в якому буде затишно і зручно знаходиться. Обов’язковою умовою дизайну і планування приміщення є відповідність нормам техніки безпеки.

В інтер’єрі фітнес клубу, як правило, є такі зони:

  • Кардіозона – місце для розминки перед силовими тренуваннями. У кардіозоні розміщують бігові доріжки і велотренажери. У цій зоні також обладнується місце для розігріву м’язів і розтяжки.
  • Площа, в якій розташовані основні тренажери для тренування рук, ніг, спини і т. п.
  • Зона стрейчингу – місце, де проходить завершальний етап тренування – розтяжка. У зоні стрейчингу розміщують килимки, турніки, жердини, стійки і дзеркала.
  • Зона ресепшн і хол, гардероб: в ній можна розташувати зручні меблі, покласти різне підлогове покриття. Тут також буде доречно додати декор, а в інтер’єрі зробити акцент на цікавих кольорових рішеннях.
  • Спорт-бар, салат-бар в спортклубах – це зони, що передбачають великі потоки відвідувачів, тому при дизайні необхідно продумати і вибрати відповідні меблі та оздоблювальні матеріали.
  • Дитячі куточки: організувавши спеціальні дитячі куточки можна в рази збільшити відвідуваність спортивного центру. Бажано облаштувати місце для спортивних дитячих ігор: гімнастичні м’ячі, шведські стінки та бруси.
  • Масажний кабінет – це приміщення з м’якою, сприяючою максимальному розслабленню атмосферою. У приміщенні важливо все: від температури в кабінеті, кольору і закінчуючи декором, так як в масажному кабінеті він буде не зайвим.
  • Часто в спортивних установах є салон краси. Тому необхідно продумати кожен предмет в інтер’єрі, щоб навіть дрібні аксесуари поєднувалися. Те ж саме стосується дизайну солярію, який також повинен відповідати загальному стилю інтер’єру, щоб не порушувати його цілісність.

Фірмовий стиль у дизайні спортивних залів

Використовуючи фірмовий стиль, можна відчутно підвищити свою конкурентність: яскрава спортивного закладу, різні рекламні матеріали і ексклюзивний, яскравий дизайн приміщення. Фірмовий стиль повинен бути присутнім в інтер’єрі всіх приміщень, щоб у відвідувачів в пам’яті склався єдиний цілісний образ. Відповідно, якщо спортивний клуб претендує на ексклюзивність, то і все приміщення в ньому мають бути оформлені «на висоті» і в загальному стильовому рішенні.

дизайн інтерєру спортзалу

Кольорове рішення

Психологами доведено, що колір в інтер’єрі є дуже важливим і може діяти на людину по-різному: як розслаблююче, так і збуджуючи або дратівливо. Спортивний клуб можна витримати в різних відтінках, і, з точки зору комфорту, щоб приміщення було наповнене свіжістю і енергією, в його оформленні слід використовувати світлі кольори. Здебільшого, достатньо одного кольору і його відтінків, для створення привабливої ​​до занять атмосфери. При бажанні, в дизайні можна використовувати кілька, поєднаних між собою, кольорів. На нейтральному фоні ефектно виглядають смислові яскраві плями. Також відзначимо, що кольорове рішення простору для занять спортом обирається відповідно до передбачених видів тренувань:

  • Насичені кольори впливають на психіку збуджуючи і провокуючи до посилених тренувань. Так, інтер’єр спортивного клубу єдиноборств і боксерські зали сміливо можна оформляти в яскравих фарбах.
  • Дитячий спортклуб краще оформляти в яскравих, насичених відтінках, але тільки не кричущих чи давлячих.
  • Кольорове рішення в інтер’єрі з басейном може бути різноманітним, кольори обираються в залежності від стильової спрямованості. У спортивно – оздоровчому клубі з басейном, в більшості випадків, передбачаються меблі: столики, крісла, шезлонги і ін. предмети обстановки, які і задають сам стиль інтер’єру. Зрозуміло, кольорове рішення для інтер’єру басейну також залежить і від площі приміщення.

Чому приділити особливу увагу

Свіже повітря і невисока температура – це невід’ємна складова для будь-якого спортивного закладу. У таких приміщеннях використовуються кондиціонери, вентиляційні пристрої та осушувачі повітря, які повинні гармонійно вписатися в інтер’єр без втрати ефективності своєї роботи. Наприклад, дизайн басейну не повинен порушуватися зовнішнім виглядом очисних систем для води – всі фільтри повинні бути приховані від погляду відвідувачів, або максимально ретельно замасковані. В залі для тренувань повинно бути хороше освітлення.

Ідеально, якщо приміщення з вікнами, якщо ж їх немає – потрібно подбати про джерела світла, які за своїми характеристиками максимально близькі до природного яскравого освітлення. Для роздягалень, коридорів, холу краще підібрати освітлення з більш розсіяним світлом.

Переважні напрями стилю в дизайні інтер’єрів спортивних приміщень

Сучасний стиль в інтер’єрі спортклубу або фітнес-центру не терпить ніякої помпезної розкоші – акцент йде на функціональність кожного предмета в обстановці.

  • Високі стелі, великий простір, багато світла, які притаманні стилю Лофт, будуть чудовим варіантом для інтер’єру тренажерного залу, залу аеробіки або спортивного центру з басейном.
  • Нейтральна колірна гамма, можливо з яскравими акцентами, підкреслена функціональність і технологічність притаманні стилю Хай-тек і ідеально підійдуть для тренажерного залу, фітнес центру або студії аеробіки.

Затишок, тиха музика, приємні аромати які дарують спокій і умиротворення, притаманні східним стилям і підійдуть для студії йоги або танців, жіночому фітнес клубу.

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ ПО ПРОЕКТУ









Інші послуги