fbpx

Ергономіка оформлення офісного приміщення

 • RU
 • EN
 • планировка офиса на 20 человек

  Розглянемо основні варіанти планування і організації офісного простору. Дизайн інтер’єру починається з концепції: дизайнеру необхідно враховувати архітектурні особливості будівлі, конкретне призначення приміщень і напрямок діяльності компанії-замовника.

  У наш час послуги дизайну офісних приміщень можуть дозволити собі не тільки великі, а й середні, і зовсім невеликі фірми. Причому мета справити враження на клієнтів при цьому не завжди є головною. Замовляти дизайн офісу варто в першу чергу для себе і для своїх співробітників. Адже саме персонал повинен відчувати себе комфортно і пишатися своєю компанією. Погодьтеся, досить важко, коли десять співробітників сидять впритул один до одного за дешевими столами, або коли по кутах тридцятиметрової кімнати сидять три людини в оточенні суцільного дорогого дуба на підлозі і стінах. Випадки, на перший погляд, виглядають протилежними, але результат однаковий – відсутність виразної просторової організації, візуальних стимулів до роботи та нудьга, коли очам не на чому відпочити.

  Дизайн інтер’єру починається з концепції: дизайнеру необхідно враховувати архітектурні особливості будівлі, де розташований офіс, конкретне призначення того чи іншого кабінету і напрямок діяльності компанії-замовника.

  Розглянемо основні варіанти планування і організації офісного простору.

  Варіанти планувань офісу

  Існує три основні варіанти планування офісів: відкритий, кабінетний (закритий) і змішаний (комбінований).
  Відкритий тип офісу характеризується наступним чином: весь простір кімнати – одна кімната, позбавлена явного поділу на окремі кімнати. Офісні приміщення діляться на певні функціональні зони. Дана конструкція офісів приміщень ідеально підходить для команди, яка працює як команда або компанія, в якій взаємопов’язана робота всіх відділів. Інтер’єр сучасного відкритого офісу може бути єдиним спільним простором, розділеним на зони за допомогою скляних перегородок – групового офісу.
  У приміщенні закритого типу офісу весь простір розділено на кабінети. Такий дизайн офісу більше підходить для компаній, де для роботи важливі зосередження і ізоляція, а не спілкування. Офіс закритого коридорного типу в свою чергу може бути двох видів: кабінети для одного-двох чоловік і кабінети, розраховані на більш ніж трьох співробітників. Інтер’єр кабінету для роботи кількох людей дозволяє зробити чітку організацію простору і встановити постійне устаткування.

  Комбінований офіс поєднує в собі характеристики відкритого і закритого офісних типів. У приміщенні присутні як окремі зони для кожного співробітника, так і відкритий простір для колективних заходів, спілкування і відпочинку.

  Основні типи офісів
  Існує кілька популярних підходів до організації офісного простору: американський, японський і європейський. Приділимо трохи уваги кожному з них:

  «Американський офіс» – підхід до організації офісного простору склався в США в середині 20-го століття. Дизайн приміщення являє собою максимально відкритий простір, розподіл на робочі зони в якому проводиться за допомогою різного виду перегородок (простих в монтажі, мобільних, трансформованих), корпусних меблів (стелажі, шафи). У дизайні інтер’єру «американського офісу» існують деякі відмінні риси: мінімалізм у меблях, відсутність в приміщенні прикрас, активне використання логотипів і атрибутів компанії. Інтер’єр часто витримується в «фірмових» кольорах. Дизайн кабінету керівника майже нічим не відрізняється від дизайну решти простору, однак сам кабінет відокремлюється: може використовуватися як окреме приміщення, так і бути виділений за допомогою прийомів зонування. Такий дизайн інтер’єру можна побачити в банках, великих міжнародних компаніях, офісах мобільних операторів та ін.

  «Європейський офіс» як і американський заснований на максимально відкритому просторі. Однак є одна істотна відмінність: в офісі присутня велика кількість ізольованих кабінетів або кімнат самого різного призначення: кімната відпочинку, кухня для співробітників, приміщення для переговорів, структурні підрозділи компанії. Європейський підхід передбачає дизайн офісу в сучасному стилі (це може бути Хай-тек, мінімалізм або Футуризм), який відрізняється своєю функціональністю. Європейський офіс в сучасному стилі  передбачує деякі елементи декору в інтер’єрі.

  Відмінності офісу в стилі Хай-тек є: гравірування на дверях, стійці ресепшн у фронт-офісі, ергономічна або багатофункціональні меблі. У стилі Хай-тек відсутні різкі переходи насичених відтінків, використовуються метало і скло, притаманні чіткість ліній. Як декор може використовуватися розпис стін у вигляді рідкісних паралельних ліній в поєднанні з елементами фірмового стилю. Особливістю офісу в стилі Мінімалізм є практично повна відсутність декору, проте стиль дозволяє ефектно поекспериментувати з колірними рішеннями в інтер’єрі.

  «Японський офіс»: дизайн офісу ґрунтується на принципах трудової ієрархії, але при цьому такий інтер’єр завжди відрізняється функціональністю. Розмір і розташування робочого простору, виділеного для працівника, безпосередньо залежить від його посади. Так, керівники, займають центральну площу офісного приміщення, а навколо них розташовуються підлеглі. Керівники завжди сидять обличчям до підлеглих, щоб контролювати їх роботу. Японський варіант організації офісного простору не приймає використання перегородок в інтер’єрі.
  Також існує так званий «радянський» стиль організації простору. Він передбачає кабінетну систему – весь простір приміщення розділено на невеликі кабінети, де працюють 6-8 співробітників. Дизайн маленького офісу передбачає великий стіл для начальника і приставлені до нього у вигляді літери «Т» столи співробітників.
  Колір в інтер’єрі офісу

  На несвідомому рівні колір піднімає у людини настрій і працездатність, але також може, навпаки, дратувати або розслабляти. В сучасних офісах дизайн створюють обов’язково з урахуванням багатьох тонкощів і правил вибору колірної гами для інтер’єру. Ось деякі з них:

  Основним кольором офісу рекомендується вибирати легкий і нейтральний, але його необхідно «розбавити» яскравими акцентами. Дуже важливо не перевантажувати інтер’єр, щоб замість підйому працездатності у персоналу не почалася апатія або неуважність.

  Для невеликого офісу переважно використовувати світлі відтінки в інтер’єрі.

  Обов’язково варто звернути увагу на розташування приміщення: якщо вікна офісу виходять на південну сторону – в інтер’єрі можна використовувати «холодні» відтінки (синій, блакитний, аметистовий), і навпаки, якщо вікна дивляться на північ, інтер’єр можна «утеплити» (трав’яні відтінки, ліловий, кремовий).

  Дизайн сучасного офісу передбачає підбір гармонійних колірних рішень, які формують ідеальні стилі оформлення офісів.

  Освітлення в офісі

  Як і в будь-якому іншому приміщенні, освітлення офісу грає важливу роль: воно може як створити необхідний настрій, підкреслити достоїнства інтер’єру, так і все зіпсувати. Безсумнівно, найкраще місце для співробітника – місце біля вікна на відстані не більше 4 метрів, але виділити кожному таке місце не вийде. Тому сучасний дизайн офісу повинен враховувати продумане штучне освітлення і грамотно його розподілити.
  В першу чергу, яскраве світло не варто направляти прямо на співробітника: це негативно позначається як на зорі, так і на працездатності. Але при цьому яскраве світло, спрямоване виключно на робочий простір, навпаки, підвищує працездатність.

  По-друге, яскраве освітлення краще використовувати при роботі з паперами, а в разі постійної роботи співробітника за комп’ютером, рекомендується використовувати прилади з м’яким світлом.

  Сьогодні в інтер’єрах офісів центральне освітлення використовується рідко: більш раціональним і зручним визнано локальне освітлення,яке підбирається в залежності від функцій тієї чи іншої зони. Виділити окрему світлову зону біля робочого столу можна за допомогою настільних ламп, підвісних світильників і спеціальних технологічних офісних торшерів, світло від яких спрямовується в стелю і на робочу зону. Також для збільшення психологічного комфорту співробітника можна використовувати розсіяне світло в приміщенні в поєднанні з настільною лампою.

  Для підсвічування стелажів, шаф та інших офісних меблів найбільш часто використовується точкове або приховане підсвічування.

  Меблі для офісу

  Проект розміщення меблів або розстановка меблів в офісі – одне з найбільш цікавих, але при цьому важких завдань. Офісні меблі повинні одночасно відповідати багатьом параметрам: мають бути зручними, ергономічними, міцними, запобігати виникненню захворювань хребта і підходити по стилю під інше устаткування.

  Квіти в інтер’єрі офісу – свіжий і яскравий акцент

  Доглянуті квіти і рослини, які органічно вписуються в інтер’єр приміщення, допоможуть створити комфортну обстановку, «оживити» інтер’єр і зроблять офісну атмосферу сприятливою для роботи. Крім того, кімнатні рослини в офісі позитивно впливають на стан здоров’я персоналу.

  Навіть невеликі офіси, декоровані живими квітами, створюють у клієнтів і партнерів образ солідної і процвітаючої компанії.
  Система безпеки в офісі

  У кращих інтер’єрах офісних приміщень повинна передбачатися система безпеки: це цілий комплекс технічних і організаційних заходів, які спрямовані на виявлення та ліквідацію наслідків різних видів загроз діяльності. Сучасні системи безпеки в офісі можуть включати: сигналізацію, охорону периметра (з метою недопущення розкрадання технічних і матеріальних цінностей, або їх знищення), систему пожежної безпеки. Також існує і інформаційна безпека – захист від витоку, викривлення, втрати секретної інформації компанії, порушення роботи технічних засобів.
  Наприкінці слід зазначити, що саме вдале рішення оформлення офісу – це не тільки красиво оформлене приміщення, в якому комфортно працювати або просто перебувати, але і високо функціональне приміщення, покликане спростити життя людини.

  Щасливий той, хто на роботі відчуває себе як вдома.

  ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ ПО ПРОЕКТУ

  Інші послуги